A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה
טיול אטרקציות בעמק שילה
מה עושים עם הילדים בפסח? עמק שילה מציע אטרקציות לכל המשפחה

מה עושים עם הילדים בפסח? עמק שילה מציע אטרקציות לכל המשפחה

כל הארץ מלאה אטרקציות. בעידן שבו כל בריכת כדורים היא "ג'ימבורי" וכל מזרן מתנפח הופך ל"מתחם מתנפחים ענק", קשה לבחור בפעילויות שבאמת יעניינו את הילדים ויהיו שוות את הכסף. קשה עוד יותר למצוא מקומות שיעניינו לא רק את הילדים אלא גם את הנוער וההורים.

ואם היינו אומרים לכם שבמתחם אחד תוכלו למצוא, זו ליד זו, אטרקציות שמתאימות לכל המשפחה, ושיכולות למלא לכם יום שלם של פעילויות? אז זה בדיוק מה שאנחנו אומרים לכם. קוראים למקום הזה שילה הקדומה ובימים ראשון עד שלישי בפסח תוכלו לחוות שם את ממלכת שילה הקדומה המתעוררת לחיים. מה זה אומר בתכלס? הינה הפעילויות השונות שיהיו שם.

לבלות עם הקטנטנים: ממלכת הילדים של שילה הקדומה

נתחיל בקטנטנים. מתחם "ממלכת הילדים של שילה הקדומה" נמצא ממש בכניסה לשילה הקדומה, ומאפשר לכל ילד להיות מלך. זה מתחיל בהכנת כתרים לילדים, ממשיך בכתיבת דבר המלך, יצירת אוסטרקון הממלכה ועמדת גיבורים וקשתות.

עוד בממלכת הילדים: מתחם משחקי קופסה ומשחקים אחרים, המספרים את סיפורה של הממלכה. ואלה לא סתם משחקי קופסה, אלא משחקי קופסה בגודל ענק, כאלה שאפשר ללכת בתוך המשבצות שלהם. ניסיתם פעם להפיל חיילי באולינג על סטרואידים? להרכיב פאזלים שכל חלק בהם הוא בגודל של מרצפת? ומה עם סולמות ונחשים בגודל של חדר? במתחם המשחקים הילדים נהנים ולומדים ביחד.

לילדים ולנוער: רחוב המלאכות הקדומות

יש ילדים ובני נוער שמעדיפים סדנאות יצירה על פני משחקים. האמת? הם צודקים, אין כמו פעילות שבסופה גם יצרתם משהו חדש בעצמכם. בתוך מתחם שילה הקדומה יוקם בפסח רחוב מלאכות קדומות שיגרמו לכם להעריך מחדש את הדברים שאתם רואים כמוצרים מוגמרים בחנויות. בסדנת מוזאיקה, בהשראת הפסיפסים המרהיבים שנמצאים בשילה, תוכלו להתנסות ביצירת תמונות מאבנים קטנטנות. סדנת אריגה תעשיר את הידע שלכם על טכניקות אריגה עתיקה, וסדנת קטורת, בהשראת עבודת המשכן, תנעים לכם גם את חוש הריח. ניתן להתנסות גם בעיבוד אביזרי עור, למידת טכניקת קליעה וסדנת מקרמה. חלק מהסדנאות מתאימות לילדים צעירים יותר וחלק לבני נוער – וכל אחד מבני המשפחה ימצא את הסדנה שמתאימה לו. לא לדאוג, ההורים לא חייבים להשתתף בכל הסדנאות, אפשר לתת לילדים לעבוד בזמן שאתם יושבים בצל ונהנים.

לבוגרים ולכל המשפחה: סיורים מודרכים בשילה הקדומה ומיצגי תלת ממד ומציאות מדומה

יש משפחות שמחפשות תמיד עוד ערך מוסף מעבר לכיף. שילה הקדומה תפורה על המשפחות האלה. המסלול בשילה הקדומה הוא תמיד מרתק, ובפסח תוכלו לקבל הדרכה מעמיקה על כל מה שיש לאתר להציע בדגש על ממלכות ישראל ויהודה התנ"כיות. חוץ מההסברים ההיסטוריים והארכיאולוגיים, תוכלו לבקר ב"מגדל הרואה" שממנו נשקפת תצפית מרהיבה אל עמק שילה ובתוכו תוכלו לצפות במיצג אורקולי מרתק על שילה התנ"כית, המוקרן על גבי חלונות המגדל הצופים אל הנוף, בטכנולוגיה ייחודית בישראל.

בתחתית המגדל מוזיאון קטן ואינטראקטיבי, ובסמוך לו מתחם המשכן ותפילת חנה, אשר תוכלו להקים מחדש לתחייה בעזרת משקפי מציאות מדומה שיאפשרו לכם להתהלך במשכן ואפילו להיכנס למקומות שהכהן הגדול לא מעז להיכנס אליהם. אגב, בפסח יסתובבו במתחם שילה הקדומה שחקנים שיחיו את המקום במציאות ממש ולא רק במציאות מדומה, ויעניקו לו את תהילת העבר של ממלכת שילה הקדומה.

למשפחות חובבות אקסטרים: רכיבת שטח על אופניים או טרקטורונים

מחפשים פעילות עם יותר אקשן? משהו שיאיץ לכם קצת את הדופק? סמוך למתחם שילה הקדומה נמצא המתחם של "טרקטורוני שילה". תוכלו לצאת למרחבי עמק שילה, הירוק עכשיו מתמיד, וליהנות מרכיבת טרקטורונים על פני עשרות קילומטרים שיובילו אתכם לנקודות תצפית ייחודיות ויפהפיות, מעיינות נסתרים ואתרים היסטוריים שאחרת לא תוכלו להגיע אליהם.

מעדיפים דווקא לדווש? ניתן לשכור גם אופניים ואפילו אופני שטח חשמליים. כן, יש דבר כזה.

לסיכום: מחכים לכם

לא משנה מה ההרכב המשפחתי שלכם ומה המשפחה שלכם אוהבת לעשות, את אחד מימי חול המועד פסח תוכלו לבלות, מבוקר עד ערב, בשילה הקדומה.

כרטיסים ניתן לרכוש כאן

מחכים לכם.